Шампионът в Лигата на конференциите Рома записа победа с минималното 1:0 над Тотнъм в контрола, която се изигра в Хайфа, Израел. Единственото попадение в мача падна в 29-ата минута и бе дело на Рожер Ибанес, който се разписа с глава след асистенция на новото звездно попълнение на римските „вълци“ Пауло Дибала.

Аржентинецът стартира от първата минута и остана на терена до 60-ата, когато беше заменен от Неманя Матич.

БТА / BTA
25 снимки

Двата тима си размениха множество положения преди гола на Рожер, като англичаните удариха греда, но беше фиксирано положение за засада. Така се стигна до 29-ата минута, когато след центриране на Дибала от корнер Рожер се разписа с глава.

Като цяло англичаните владееха повече инициативата, но не успяха да се възползват. Владеенето на топката беше 65 процента в полза на Тотнъм, а ударите към вратата - 10 срещу 7.