Отборът на ПСВ Айндховен записа пореден успех в Ередивизи. „Филипсите“ надделяха с 3:0 над Утрехт в мач от 22-ия кръг на холандския шампионат, а всичко в срещата бе решено само в рамките на три минути.

В началото на втората част домакините реализираха два бързи гола, а в последната минута на срещата бе оформен и крайният резултат в срещата.

През първото полувреме по-активният тим на терена очаквано бе този на домакините, които пропусна по-чистите положения пред противниковата врата.

Люк Де Йонг на два пъти не успя да преодолее вратаря Давид Янсен, който се отличи с няколко добри прояви, а друг добър шанс пропиля Дави Прьопер.

Гостите обаче са тези, които трябва да съжаляват повече. Напълно редовен гол на Насер Баразит бе отменен заради несъществуваща засада.

След подновяването на играта през втората част, домакините упражниха натиск, който доведе до първото попадение в мача. В негов автор се превърна Люг Де Йонг в 52-ата минута, а само три по-късно Стивън Бергвайн удвои преднината на ПСВ. Крайния резултат в мача оформи Марко Ван Хинкел в продължението на срещата.

Във временното класиране ПСВ е трети с актив от 49 точки, докато Утрехт е пети с 34.