Португалия победи лесно с 3:0 като гост Азербайджан в среща от група "А" на световните квалификации в зона Европа.

След 26 минути игра Бруно Фернандеш асистира за Бернардо Силва, който изведе иберийците напред в резултата.

Пет минути след това Андре Силва увеличи аванса за португалците след пас на Диого Жота.

Четвърт час преди края на редовното време на мача Жота с удар с глава отблизо оформи класическия успех в полза на Португалия.

Кристиано Роналдо не игра за "селесао" заради наказание и получи разрешение да пътува за Англия, където по-рано днес направи първа тренировка с Манчестър Юнайтед.

Португалският тим е на първо място във временното класиране с актив от 13 точки. Азербайджан има само една спечелена точка до този момент.

По-късно тази вечер Ирландия приема Сърбия в другата среща от тази група.