Отборът на Португалия се наложи с 3:1 над Люксембург в мач от световните квалификации.

Първата добра възможност дойде четвърт час след първия съдийски сигнал, когато Кристиано Роналдо изпълни свободен удар и въпреки че топката летеше право към вратата на Антъни Морис, стражът се справи и отрази.

Пет минути по-късно домакините шокираха и откриха резултата чрез Херсон Родригес.

Малко преди края на първата част Ренато Санчес опита да върне паритета, но опитът му бе блокиран от Морис. В добавеното време Диого Жота все пак успя да изравни с хубав удар с глава.

В 51-ата минута всичко за Люксембург сякаш приключи, когато Роналдо удвои резултата на своя тим.

След час игра Жота нацели напречната греда и пропусна да вкара второто си попадение в мача.

В 78-ата минута страстите се покачиха, след като отново бе отменен гол на Кристиано Роналдо, този път заради засада.

В 80-ата минута Педро Нето изпълни ъглов удар и намери по перфектен начин Жоао Палиня, който заби топката право в мрежата на своя противник.

Малко преди последния съдийски сигнал Максим Шанот остави отбора си с човек по-малко, след като получи втори жълт картон.

Така Португалия оглави група А с актив от 7 точки - точно колкото има и Сърбия, но е с по-лоша голова разлика.