Ивайло Петев дебютира с победа начело на  Университатя Крайова. Неговият тим спечели с 1:0 срещу Динамо Букурещ в мач от 16-ия кръг на румънското първенство. Единственото попадение в срещата отбеляза Мариан Данчиу след асистенция на Никушор Банку още в петата минута на срещата. В 86-ата минута Гонсало Грегорио отбеляза попадение за Динамо, но то бе отменено след ВАР заради игра с ръка.

Ивайло Петев отдаде колебанията в играта на Университатя на голямото напрежение.

"Освен гола имахме още две стопроцентови ситуации, но не вкарахме. Това, което не ми хареса, бяха последните 10 минути на първото полувреме - държахме топката, но грешахме и давахме прекалено лесно шансове на съперника.

С оглед на моментното състояние и това, че толкова много мачове сме без победа, само трите точки бяха в главите ни", заяви Петев след мача.

С успеха Университатя Крайова събра 26 точки и заема  четвъртото място във временното класиране, на 5 от лидера ЧФР Клуж и втория ФКСБ, който е с мач по-малко. Динамо Букурещ продължава затъването, намирайки се на предпоследното 15-о място с 10 точки.