Панатинайкос прекъсна негативната си серия от пет поредни мача без успех във всички турнири и надделя над гостуващия ПАОК с 2:1 в мач от 26-ия кръг на гръцката Суперлига.

Домакините бяха по-активният отбор през първото полувреме и в 39-ата минута успяха да открият резултата, след като Анастасиос Хатцигиованис центрира в наказателното поле, където Федерико Македа с глава реализира под напречната греда.

Второто полувреме протече в размяна на опасни атаки, но двамата вратари не бяха застрашени. В 82-ата минута атинският гранд успя да удвои преднината си. Йени Нгбакото бе изведен в наказателното поле, след което отправи изстрел, но Живко Живкович отрази. Най-съобразителен в ситуацията бе Фотис Йоанидис, който стигна първи до отбитата топка и отблизо реализира.

Две минути по-късно гостите от Солун стигнаха до попадение, след като Карол Свидерски изпревари вратаря на домакините Сократис Диудис и подаде към Михаел Кременчик, който на празна вратари намали резултата, но до повече попадения не се стигна в срещата.

По този начин Панатинайкос се доближи на две точки от ПАОК, който заема четвъртата позиция в Суперлигата.