Панама победи с 3:0 у дома Гватемала и се класира за четвъртфиналите на Лигата на нациите на КОНКАКАФ. Защитникът на Левски Хосе Кордоба започна като титуляр и игра цял мач за победителите. Той беше лявостоят централен защитник в система с четирима в отбрана.

Селекцията на Томас Кристиансен не остави съмнение в превъзходството си и направи още една крачка към Копа Америка 2024.

Домакините поведоха с гол на Адалберто Караскиля в 14-ата минута. Нападателят се разписа с удар от границата на наказателното поле. Три минути след почивката Ерик Дейвис удвои. Защитникът на Ди Си Юнайтед реализира от дузпа. При ситуацията с отсъждането на наказателния удар Николас Самоя от състава на Гватемала беше изгонен.

Крайният резултат оформи резервата Абдиел Аярса в 90-ата минута на мача.

С успеха Панама оглави група А с 10 точки, като изпревари Тринидад и Тобаго, който отстъпи с 5:3 при гостуването си на Кюрасао.