Шампионът на Словения - Олимпия Любляна, стартира със загуба шампионата. Съперникът на Лудогорец във II квалификационен кръг на Шампионска лига загуби с 1:2 като гост на Копер.

Преди мача с Копер новият треньор на Олимпия Марсел Ратник заяви красноречиво, че ще заложи на всичко най-добро, но запази някои основни играчи.

Треньорското решение се отрази върху играта и през първата част „драконите“ имаха териториално надмощие, но не създадоха сериозни шансове. Най-близо до попадението беше Иван Пошавец малко преди почивката.

В 58-ата минута домакините излязоха напред. Бившият футболист на Олимпия Ник Омладич центрира от корнер, а Нардин Мулахусейнович прати топката в мрежата столичния гранд.

Минути преди изтичането на редовното време Копер удвои преднината си чрез Тимоти Нкада. Отговорът на Олимпия дойде в последните минути, когато Свит Сешлар направи 2:1.