Съперникът на Лудогорец в Шампионската лига - Олимпия Любляна, спечели с разгромното 5:0 срещу Рогаска в мач от солевнското първенство.

Старши треньорът на тима Жоао Ернандес направи 5 промени в стартовите 11 в сравнение със срещата на „Хювефарма Арена“, която завърши 1:1.

Матео Караматич отбеляза първия гол в мача в 9-ата минута, а Саар Фадида удвои в края на първото полувреме. Интересното е, че и двамата голмайстори не взеха участие в мача срещу „зелените“ от Разград.

10 минути преди края Руи Педро вкара трети гол. Португалецът се появи на терена три минути преди да се разпише.

Крайното 5:0 оформи Саар Фадида с нови два гола в 85-ата и 88-ата минути на двубоя. Така израелецът оформи своя хеттрик.

Това бе първа победа за Олимпия в първенството, след като отборът стартира с поражение от Копер с 1:2.

Рогаска пък е новак в елита и започна с две поредни загуби без отбелязан гол.