С гол дълбоко в добавеното време Колумбия победи с 2:1 Германия и поднесе най-голямата изненада до момента на Световното първенство по футбол за жени в Австралия и Нова Зеландия. Южноамериканките поведоха с много красив гол на Линда Кайседо в 53-ата минута, а капитанът на германките Александра Поп изравни от дузпа в 89-ата минута. Когато изглеждаше, че мачът приключва, Мануела Ванегас в седмата минута на добавеното време с глава донесе историческа победа за Колумбия. За Германия това беше едва втора загуба в груповата фаза на световни финали от 26 мача.

Първото полувреме не оправда очакванията и двата отбора трудно стигаха до голови положения. След почивката играта се оживи благодарение на гола на Линда Кайседо, която с техничен удар прати топката в далечния ъгъл за 1:0. Попадението стресна Бундестима, който се задържаше все по-често в половината на съперника и отправи няколко изстрела, но извън целта. Все пак настойчивостта им даде резултат минута преди края на редовното време, когато Лена Обердорф нахлу в наказателното поле и беше спъната от вратарката Каталина Перес. Зад бялата точка застана Алекс Поп и с плътен шут в средата на вратата изравни - 1:1.

И когато всички очакваха Германия да се опита да стигне до победата в добавеното време, южноамериканките нанесоха смъртоносен удар. След центриране от корнер на Лейси Сантос, най-високо скочи Мануела Ванегас и с глава хвърли в екстаз цяла Колумбия - 2:1.