Нападателят на Залцбург Ерлинг Браут Хааланд стана третият най-млад футболист, отбелязал хеттрик в Шампионската лига.

19-годишният норвежец стори това при успеха на австрийския шампион над белгийския първенец Генк с 6:2 в първия си мач от група „Е" на турнира. Тийнейджърът се намира в невероятна форма от началото на сезона със 17 гола от 9 мача във всички турнири.

Единствено легендата на Реал Мадрид Раул (18 години и 113 дни) и Уейн Рууни (18 години и 340 дни) за Манчестър Юнайтед са били по-млади от Хааланд (19 години и 58 дни), когато са отбелязали първия си хеттрик в ШЛ.

Той също така е първият футболист от Рууни през 2004 г., който отбеляза повече от един гол при дебюта си в най-престижния клубен турнир. Още по-впечатляващо е, че Хааланд отбеляза трите си гола в рамките на първото полувреме - между 2-та и 45-та минути. /БГНЕС