Датският Нордселанд не срещна трудности и победи с 2:0 като гост Спартак Търнава в другия мач от група „H“, където е и българският шампион Лудогорец. Попаденията за гостите отбелязаха Йонас Йенсен-Абеу в 36-ата и Кристиан Расмусен в 48-ата минута.

Снимки: БТА / BTA
3 снимки

Домакините от Словакия можеха да поведат в 31-ата минута, но Михал Дюриш удари греда след добър изстрел.

Датчаните, които в миналия кръг нанесоха най-тежката загуба на „орлите“ със 7:1, обаче откриха в 36-ата минута, когато след изпълнение на корнер Лукас Хей надскочи противник и насочи топката към Йонас Йенсен-Абеу, който с глава намери мрежата - 0:1.

В началото на втората част Нордселанд нанесе своя втори удар. След чудесна комбинация  Кристиан Расмусен направи чудесно двойно подаване с Андреас Шелдеруп и излязъл очи в очи със стража на Спартак Доминик Такач не сгреши - 0:2.

Датчаните можеха да увеличат аванса си, но Мартин Фрезе нацели десния страничен стълб в 62-рата минута.

По този начин Нордселанд записа втора поредна победа в групата и излезе на втората позиция с шест точки, като по този начин Лудогорец задължително ще търси нещо от реванша срещу Фенербахче в Разград, ако иска да разчита на класиране в следващата фаза.