Без мегазвездата Лионел Меси отборът на Интер Маями загуби с 1:2 от Хюстън Динамо във финала на US Open Cup.

Халфът на Хюстън Грифин Дорси откри резултата в 24-ата минута, а девет минути по-късно Амин Баси удвои от дузпа. В края на срещата нападателят  Мартинес намали на 1:2.

Основните фигури в състава на Интер Лионел Меси и защитникът Жорди Алба пропуснаха срещата заради контузии.

Снимки: Gulliver/GettyImages
100 снимки

„Беше неразумно Меси да играе, би било риск“, обясни треньорът на Интер Тата Мартино, цитиран от AFP.

Аржентинският специалист добави още, че очаква Меси да се завърне на терена в предстоящите пет мача от редовния сезон на MLS.

„Той определено ще играе до края на лигата. Ще вървим мач за мач и ще видим как се развиват нещата“, добави Мартино.