Нидерландия и Германия завършиха наравно 1:1 в приятелска среща на "Йохан Кройф Арена" в Амстердам. Попадението за гостите отбеляза Томас Мюлер точно преди почивката, а Стивън Бергвайн изравни в 68-ата. Минути след гола на играча на Тотнъм футболистите от Ниската земя получиха дузпа за нарушение на Кеерер срещу Депай. След намесата на ВАР обаче, главният арбитър Крейг Поусън отмени решението си за 11-метров наказателен удар.

Двата тима отдавна си осигуриха участие на Мондиал 2022 в Катар и в момента обиграват селекциите си именно за него, както и за започващата през юни Лига на нациите.

Gulliver/GettyImages
54 снимки

Първите 20 минути не предложиха нещо особено интересно. В 21-ата обаче Тимо Вернер с глава разтресе напречната греда над Фрекен. Няколко минути по-късно гостите отговориха с много опасна атака, като само навременна намеса на Шлотербек предотврати сигурен гол.

В 32-ата минута Дониел Мален стреля от над 25 метра, но топката мина встрани от вратата на Нойер. Три минути по-късно Мален се отскубна зад отбраната на "Маншафта", но от чиста позиция не успя да нанесе хубав удар с левия си крак по посока германската врата.

В последната минута на първата част Хаверц не успа да засече прострелно подаване по земя отляво, но топката се озова точно на пътя на Томас Мюлер, който с мощен удар с левия крак я прати в мержата на Нидерландия.

В самото начало на втората част Раум бе изведен на чудесна позиция от Сане, но ударът на левия халфбек мина високо над вратата. Секунди по-късно Сане опита да изненада Фрекен отдалеч, но не успя да насочи топката добре.

В 57-ата минута топката малко случайно се озова у Де Лихт след ъглов удар. Защитникът на Ювентус обаче бе крайно неточен от воле.

Десетина минути след пропуска на Де Лихт "лалетата" направиха много добра комбинация по целия хоризонтал на игрището. Дъмфрис стигна до топката на аутлинията и с глава я насочи към малкото наказателно поле, където Бергвайн с безпощаден удар матира Мануел Нойер.

Броени минути след изравниленото попадение Депай бе съборен от Кеерер в наказателното поле и главният съдия Крей Поусън посочи точката за изпълнение на дузпа. След ВАР обаче английският арбитър промени решението си за нещастие на домакинските привърженици.

С напредването на времете домакинският натиск се засили и в 82-ата минута пред Нойер се получи истински карамбол. Първо Бергвайн ен можа да засече успоредно ниско подаване отляво, а секунда по-късно Шлотербек изби почти от голлинията удар на Дъмфрис.

FT / Нидерландия - Германия 1:1

0:1 Томас Мюлер 45+1`

1:1 Стивън Бергвайн 68`

Нидерландия(3-4-1-2): Марк Фрекен, Матайс де Лихт, Върджил ван Дайк, Дейли Блинд, Дензъл Дъмфрис, Тюн Коопмейнерс(46` - Жоржиньо Вайналдум), Френки де Йонг, Тайръл Маласиа, Стивън Бергхуйс(58` - Дави Клаасен), Мемфис Депай(жк), Дониел Мален(58` - Стивън Бергвайн)

Селекционер: Луис ван Гаал

Германия(3-4-3): Мануел Нойер, Тило Кеерер(80` - Бенямин Хенрикс), Антонио Рюдигер, Нико Шлотербек, Лирой Сане, Илкай Гюндоган, Томас Мюлер, Давид Раум, Кай Хаверц(69` - Юлиан Брандт), Тимо Вернер(80` - Лукас Нмеча), Джамал Мусиала(69`- Флориан Нойхаус)

Селекционер: Ханзи Флик