Тимът на Аржентина не успя да постигне победа като домакин на Чили в световна квалификация играна снощи. Двубоя в Сантяго дел Естер завърши при резултат 1:1, а головете реализираха звездите на двата тима Лионел Меси и Алексис Санчес.

Gulliver/GettyImages
60 снимки

Нападателят на Барселона даде преднина на своите с попадение от дузпа в 23-ата минута, а малко по-късно Санчес реализира, като голът му се оказа последен в срещата.

Така Аржентина пропусна възможността да оглави класирането в зона КОНМЕБОЛ и остава на втора позиция след лидера Бразилия. Чили пък е едва седми с една победа след пет кръга.

Футболистите на „гаучосите” излязоха за двубоя със специални фланелки, с които почетоха паметта на световната футболна легенда Диего Марадона. Преди началото на срещата, която се игра пред празни трибуни, пред стадиона бе открит паметник на Марадона.

В друг мач от миналата нощ, Уругвай и Парагвай изиграха скучен двубой, който логично завърши без голове – 0:0. Домакините бяха без най-голямата си звезда Единсон Кавани, който изтърпява наказание. Парагвай има в актива си седем точки и заема четвъртата позиция в класирането. Уругвай е веднага след днешния си противник с по-лоша голова разлика.