Лос Анджелис ФК загуби с 0:2 гостуването си на Портланд Тимбърс от 27-ия кръг в МЛС.

Българският национал Филип Кръстев започна мача на резервната скамейка, като се появи в игра в 64-ата минута на мястото на Келън Акоста. Полузащитникът така и не успя да помогне на своя тим, който допусна трета поредна загуба.

Отборът от Ел Ей остава на трето място в Западната конференция на MLS с 40 точки и изоставане от 7 от лидера Сейнт Луис Сити. Портланд пък е на 11-а позиция с 33 пункта.

На „Провидънс Парк“ в Портланд двата отбора изиграха равностоен мач, като домакините се възползваха от свое положение в 28-ата минута, за да поведат чрез Ларис Мабиала.

След почивката Портланд бързо вкара втори гол, след като Сантяго Морено комбинира с Клаудио Браво и левият бек на Тимбърс вкара, а с това оформи и крайният резултат.