Отборът на Локомотив Москва победи с 2:0 Галатасарай у дома си в мач от петия кръг на груповата фаза на Шампионската лига. Така руският тим постигна първа победа в група D и запази интригата за третото място, даващо право на участие в плейофите на Лига Европа. Междувременно пви все развоя на тази среща Порто и Шалке 04 вече са сигурни осминафиналисти.

Попаденията за успеха на „железничарите“ бяха дело на Райън Донк, който си отбеляза автогол, и Владислав Игнатиев.

Със спечелените три точки московчани заемат четвъртото място с 3 пункта в актива си. Турският гранд е позиция напред с 4. В последния кръг Локо Москва гостува на Шалке 04, а Галатасарай е домакин на Порто.

Локо Москва започна по-активно в мача. Федор Смолов се измъкна добре от защитата на гостите и шутира, но левия стълб спря изстрела му.

„Лъвовете“ отвърнаха в 23-ата минута Ерен Дердийок достигна от отскочила топка в пеналта и отправи опасен изстрел, който обаче мина покрай десния стълб.

В 29-ата минута Кричовяк бе оставен непокрит, но ударът му с глава мина над напречната греда.

Локомотив Москва и Галатасарай

източник: БГНЕС

Нулевото реми бе нарушено в 43-ата минута. „Лъвовете“ имаха малшанса да си отбележат автогол. След хубав изстрел на Фарфан от наказателното поле на Райн Донк имаше лошия късмет да отбие топката в собствената си мрежа - 1:0 в полза на Локо Москва.

След почивката локомотивци бързо удвоиха. В 54-ата минута Владислав Игнатиев бе превъзходно изведен от Федор Смолов и с хладнокръвен удар направи 2:0.

Турският състав спретна добра атака в 59-ата минута. Хенри Чуквуемека Онйекуру изпъкна с превъзходно отиграване в пеналта, но домакинският страж отрази.

Московчани вкараха отново топката в мрежата в 60-ата минута чрез Алексей Миранчук, ала попадение не бе зачетено заради маркирана засада. Последваха сериозни протести на „железничарите“, но реферът ба категоричен в позицията си.

Две минути след това, след едно центриране от фаул успя да отиграе, но ударът му бе лишен от достатъчна точност.