Отборът на Черна гора пропусна да победи Литва в квалификационен мач за Евро 2024 от група G, в която е и съставът на България.

Двубоят в Каунас завърши 2:2, като и четирите гола паднаха в заключителните минути на мача. Литовците поведоха с попадение на Гитис Паулаускас в 71-а минута, а Никола Кръстович изравни седем по-късно.

Стефан Савич изведе тима на Черна гора в 89-а минута, но домакините стигнаха до точката с попадение не Федор Черних в четвъртата минута на добавеното време.

Черна гора е на трето място в група G с 5 т. Литва е на четвърто място с 2 точки, колкото има и съставът на България. Първото място в групата делят Унгария и Сърбия с по 7 точки.

В следващия мач Черна гора приема България в Подгорица в неделя, 10 септември, от 19 часа.