Интер Маями стана недостижим на върха в Източната конференция в МЛС след победа с 3:2 като гост над Кълъмбъс Крю. Срещата беше от 32-ия кръг на първенството на САЩ и Канада.

В герои за победителите се превърнаха Лионел Меси и Луис Суарес. Аржентинецът отбеляза два от головете за успеха на своя тим, а уругваецът добави третия, като така осигуриха спечелването на титлата в редовния сезон.

Интер Маями поведе в 45-ата минута с гол на Меси. В продължението на първата част аржентинецът се разписа от фал за 0:2.

Диего Роси върна интригата в началото на втората част, намалявайки резултата на 1:2. В 48-ата минута Луис Суарес вкара трето попадение след груба грешка на вратаря.

В 61-вата минута Кълъмбъс Крю отново върна интригата с гол от дузпа на Кучо. Две минути по-късно обаче устремът на домакините бе спрян от Руди Камачо, който си изкара втори жълт и червен картон.

Интер Маями събра 68 точки и спечели Източната конференция. Кълъмбъс Крю е втори с 57 точки.