Аржентина се наложи с минималното 1:0 над Чили във втория си мач от група „А“ на турнира Копа Америка. Победата пред над 81 000 зрители на „МетЛайф Стейдиъм“ в Ийст Ръдърфорд означаваше, че действащият шампион си осигури класиране във фазата на директните елиминации.

Първият точен удар за Аржентина дойде чак в 22-ата минута, когато изстрел на Хулиан Алварес беше отразен от чилийския вратар Клаудио Браво. В 37-ата минута аржентинската легенда Лионел Меси разтресе левия страничен стълб на чилийската врата с удар от около 30 метра.

Снимки: БТА / BTA
83 снимки

След почивката Аржентина засили натиска си, като 41-годишния ветеран Браво спаси удари на Науел Молина, Алексис Мак Алистър и Николас Гонсалес.

Единственото попадение в срещата отбеляза голмайсторът на италианския шампион Интер Лаутаро Мартинес, който беше точен в 88-ата минута, след като по-рано се бе появил от резервната скамейка. Топката щастливо стигна до Лаутаро след разбъркване в наказателното поле и нападателят веднага я прати в мрежата за крайното 1:0.

В последните секунди Меси отново подаде на Мартинес, но той не успя да се разпише за втори път.

В последния кръг от групата Аржентина ще се изправи срещу Перу, а Чили ще търси задължителна победа срещу Канада.