Ал Насър стигна по най-драматичния начин до победата с 2:1 като гост на Ал Шабаб в среща от седмия кръг на Саудитската Про Лига. В герой за тима от Рияд се превърна голямата звезда Кристиано Роналдо, който вкара дузпа в 97-ата минута. Португалецът се разписа в четвърти пореден мач на Ал Насър и вече има 55 гола с екипа на саудитския тим и общо 907 в кариерата си.

Снимки: Gulliver/GettyImages
49 снимки

Гостите от Ал Насър водеха до последно с гол на Аймерик Лапорте, но в 90-ата минута Ал Хасан си отбеляза автогол преди да дойде победната дузпа на Роналдо в 97-ата минута. Това, обаче, не бе всичко в 12-ата минута на продължението домакините също получиха дузпа, но Хамдалах пропусна.

На почивката резултатът беше 0:0, но в 69-ата минута Аймерик Лапорт даде преднина на Ал-Насър. Испанският национал засече хубаво топката от воле след центриране от ъглов удар и последвало разбъркване в наказателното поле.

В 83-ата минута попадение на Садио Мане след подаване на Роналдо беше отменено заради засада.

В последната минута от редовното време ал Шабаб беше зарадван от автогол на Али Ал-Хасан. Бранителят се появи на терена само три минути по-рано, но имаше малшанса да отклони едно центриране отляво в собствената си врата.

Драмата, обаче, тепърва предстоеше. Първо, в седмата минута от добавеното време Ал Насър спечели дузпа, когато Надер Ал Шарар падна в наказателното поле и сред преглед с ВАР реферът отсъди дузпа, която Роналдо реализира.

В 11-ата минута на продължението Мохамед Симакан извърши нарушение в наказателното поле на Ал Насър, получи втори жълт картон, а отборът му трябваше да се справя с дузпа, която реферът отсъди в полза на домакините. Абдерразах Хамдалах не успя да реализира дузпата, пращайки удара си в левия стълб и пропусна да донесе точка за своя тим.

По този начин Ал Насър събра 17 точки на втората позиция и без загуба до момента, като изостава с четири от лидера и шампион Ал Хилал, който разгроми Ал Файха с 3:0. В следващия кръг тимът на Стефано Пиоли ще гостува на Ал Ходуд, но преди това има мач срещу иранския Естеглал в Азиатската Шампионска лига.