Челси и Краснодар завършиха 1:1 в шестия кръг от груповата фаза на Шампионската лига.

Гостите от Русия откриха в средата на първото полувреме благодарение на Реми Кабела, който се възползва от пас на Виктор Клаесон, но малко по-късно Жоржиньо изравни от дузпа.

Мачът бе без значение за "сините", тъй като тимът на Франк Лампард си бе осигурил първата позиция в групата.

Краснодар също изпълни целта си миналата седмица. "Биковете" спечелиха прекия двубой с Рен и по този начин станаха единственият руски отбор, който ще играе в евротурнирите напролет.

Лондончани започнаха без голяма част от титулярите си, които получиха почивка преди важното гостуване на Евертън през уикенда. На вратата бе Кепа Арисабалага. Испанецът вече е резерва на Едуард Менди и това беше един от редките му шансове през сезона да играе. Сесар Аспиликуета, Антонио Рюдигер и Андреас Кристенсен започнаха в отбрана, а пред тях оперираше Жоржиньо. Атаката водеха Тами Ейбрахам и младокът Фаустино Ааньорин, а четиримата в средата на терена бяха Емерсон, Матео Ковачич, Кай Хавертц и Били Гилмор.

Наставникът на Краснодар Мурад Мусаев заложи на оптимален състав. Вандерсон, Маркус Берг и Виктор Клаесон сформираха триото напред, а зад тях бяха Реми Кабела. Тони Вилена и Кристофер Олсон бяха двамата вътрешни полузащитници, а отбраната пред Матвей Сафонов включваше Игор Смолников, Александър Мартинович, Кайо Панталеао и Кристиан Рамирес. Играчите на Краснодар бяха доста по-мотивирани, най-малкото за да вземат реванш за тежката загуба с 0:4 у дома, когато в дълги периоди от мача играха равностойно, но в последния четвърт час рухнаха и получиха три гола.