Косово победи в евроквалификация с 1:0 Израел. Двата тима са заедно в група I на пресявките за еврофорума в Германия през следващата година, като продължават да таят надежди, че могат да изместят някой измежду двата лидера Румъния и Швейцария. Единственото попадение в срещата бе дело на Милот Рашица.

Тази среща се изигра сега, тъй като бе отложена при предишната пауза за националните тимове поради военните действия между „Хамас“ и Израел.

Гостите бяха по-комбинативни и активни, но домакините успяха да бъдат достатъчно остри и това даде резултат с попаденето на Милот Рашица пет минути преди края на първата част. Тогава таранът Ведат Муричи спечели висока топка и я подаде към Рашица, който напредна и реализира единственото попадение в срещата.

Израел е на третото място в група I с 11 точки – четири по-напред е Швейцария, но двата тима трябва да изиграят директен мач. Косово пък е с 10 точки и е четвърти, но и с мач повече. Румъния води с 16 пункта.