Нидерландският гранд Аякс продължава с ужасяващата си серия, като загуби с 2:5 при гостуването на ПСВ. Аякс заема последно място в класирането с едва 5 точки от 8 мача и пета поредна загуба в първенството при голова разлика 13:21.

Мексиканският нападател Ирвинг Лосано бе героят за ПСВ, реализирайки хеттрик. По едно попадение за успеха добавиха Люк де Йонг и Исмаел Сайбари.

За Аякс се разписаха Бранко ван ден Бомен и Брайън Броби. Двубоят бе дебют за временния треньор на Аякс Хедвигес Мадуро, който зае поста тази седмица след уволнението на Морис Стайн.

ПСВ продължава да води в класирането с 30 точки, докато Аякс е на последно място с 5 точки.

Шампионът Фейенорд загуби от Твенте с 1:2 като гост мач и прекъсна серия от 7 победи.

Манфред Угалде откри резултата в 10-ата минута, а в 71-ата Рики ван Волфсвинкел удвои преднината на домакините. Лутшарел Гертруйда се разписа за гостите в 86-ата минута.

Фейенорд е на 4-то място с 23 точки. Твенте благодарение на победата над Ротердам се изкачи на трето място с 25 точки.