Новакът в датската Суперлига Вейле измъчи един от фаворитите за титлата – Копенхаген, но отстъпи с 2:3 у дома и е на дъното в класирането след втория кръг без спечелена точка. Стефан Велков остана на резервната скамейка за Велев, а бившият защитник на ЦСКА – Раул Албентоса вкара едно от попаденията за домакините.

Копенхаген излезе напред с точен изстрел на Джордан Ларсон в 19-ата минута. В 25-ата Албентоса засече центриране от ъглов удар и направи безпомощен Камил Грабата – 1:1. Не след дълго обаче гостите отново поведоха, този път с гол на 17-годишния Руни Баджи. Младокът се разписа отблизо след асистенция на Кристиан Сьоренсен.

В 52-ата минута новото попълнение на Вейле Муса Джувара отправи опасно центриране в наказателното поле и Денис Вавро си заби автогол. В средата на втората част Албентоса направи дузпа, от която Диого Гонсалвеш донесе успеха на Копенхаген. “Лъвовете” имат пълен актив от 6 точки и оглавяват класирането.