Колумбия се класира за четвъртфинал на Световното първенство първенство за жени след победа с 1:0 над  Ямайка. Така южноамериканският тим пренаписа историята си, след като в досегашните си участия не бе достигал до тази фаза. Скъпоценния гол на стадиона в Мелбърн вкара Каталина Усме в началото на второто полувреме. В следващия си двубой Колумбия ще се изправи срещу европейския шампион Англия.

В отбора на Ямайка разчитаха много на завърналата се след наказание нападателка на Манчестър Сити - Хадиджа Шоу, но нейните усилия не бяха достатъчни. Късметът загърби Джоди Браун, чийто удар с глава срещна гредата на вратата на Колумбия. Пред Дрю Спенс се откри последния шанс да прати мача в продължения, но и тя не успя.