Румъния допусна изненадваща загуба у дома с 1:2 от Грузия в контрола, играна в Плоещ. Нападателят на Лудогорец Клаудиу Кешеру влезе като резерва в 77-ата минута и секунди след появата му на терена съотборниците му вкараха гол.

Румънците играха с човек по-малко повече от 45 минути, след като в края на първата част Флорин Танасе беше изгонен с директен червен картон. В 61-ата минута грузинците поведоха с гол на Микаутадзе, а три минути по-късно Кирквелия получи втори жълт картон и численото равенство на терена бе възстановено. Въпреки това в 71-ата минута гостите стигнаха до второ попадение чрез Абурджания.

В 78-ата минута Андрей Иван направи 1:2, но румънците не успяха да стигнат поне до равенство.