Катар се превърна в първия осминафиналист в турнира за Купата на Азия. Домакините записаха втора поредна победа без допуснат гол от началото на надпреварата, след като се наложиха над Таджикистан с 1:0 в двубой от група А.

Единственият гол в срещата падна в 17-та минута и бе отбелязан от Акрам Афиф, за когото това бе трети гол от старта на съревнованието след двата срещу Ливан при класическия успех с 3:0. До края катарците удържаха крехкия си аванс, а таджикистанците завършиха двубоя с десет души на терена след директния червен картон на Амадони Камолов в 79-та минута.

Катар потегля уверено към елиминациите в турнира, докато битката за второто място, което също дава право на участие в 1/8-финалите, ще бъде до последно.

След нулевото равенство между Ливан и Китай, китайците са на второ място с две точки, докато Таджикистан и Ливан имат по една. В последните срещи от групата Катар играе с Китай, а Таджикистан с Ливан.