Швейцарският шампион Йънг Бойс обърна Базел с 2:1 в голямото дерби на местната Суперлига и се утвърди еднолично на върха с актив от 15 точки. Така тимът от Берн загря с победа преди визитата си на ЦСКА в Лига Европа идния четвъртък от 19:55 часа българско време.

Базел поведе с гол на Артур от дузпа в 22-ата минута, но в края на първото полувреме Йънг Бойс изравни чрез Нсаме. Трите точки на Йънг Бойс донесе конгоанецът Елиа Мешак. в 61-ата минута.

Съставът на Йънг Бойс: 26. Давид ван Балмос, 36. Силван Нефти, 4. Али Камара, 28. Фабиан Лустенбергер, 21. Улисес Гарсия, 20. Михел Аебисхер, 8. Венсан Сиеро (67 - 60. Фабиан Ридер), 16. Кристиан Фаснахт (89 - 5. Седрик Цесингер), 10. Миралем Сюлеймани (67 - 13. Муми Нгамалеу), 15. Елиа Мешак (78 - 11. Джанлука Гаудино), 18. Жан-Пиер Нсаме (78 - 17. Жордан Сибатчо)