Тази вечер в Париж ще бъде връчена най-престижната индивидуална награда във футбола - "Златната топка". От няколко месеца звездата на Реал Мадрид - Винисиус е сочен за основен фаворит, а изтекъл в интернет списък потвърждава, че именно бразилецът ще вземе трофея. Феновете обаче имаха много въпроси относно окончателното разпределение на местата и дори не става въпрос за победата на Вини.

Ако се вярва на класирането, което се появи онлайн тази сутрин, Винисиус ще спечели с 630 гласа. След него се нарежда победителят във Висшата лига и Европейското първенство - испанецът Родри от Манчестър Сити, а челната тройка затваря друг представител на Реал Мадрид - Джуд Белингам.
Феновете обаче недоумяват как е възможно европейският шампион с Реал Мадрид и испанския национален отбор Дани Карвахал да не е в топ 10, а прекратилият кариерата си Тони Кроос да е извън първите 12 футболисти... В същото време Дани Олмо е на девето място.