Неочакван провал застигна Германия на женския Мондиал. Бундестимът напусна Световното първенство по футбол, след като не успя да победи аутсайдера Южна Корея и завърши 1:1 в последен мач за двата тима от група “H”. В другата среща Мароко победи Колумбия с 1:0, но идвата тима продългават напред. Така Южна Корея отново се оказа “черна котка” за Германия - през 2018 г. именно корейците изхвърлиха мъжкия национален отбор от Световното в Русия след победа за азиатците с 2:0.

Така Бундестимът се присъедини към Бразилия, Италия и Аржентина, които също не успяха да преодолеят груповата фаза. Германия за първи път не успява да стигне до елиминациите на световни първенства.

Мачът започна много зле за германките, които получиха гол още в 6-ата минута. След неразбирателство в немската защита Со-Хюн Чо получи отличен извеждащ пас и останала очи в очи с Мерле Фромс нямаше проблеми да реализира - 1:0 за Южна Корея. Съставът на Германия изглеждаше объркан и азиатките продължиха с добрата си игра, като в 37-ата минута Со-Юн Джи отправи опасен далечен удар. Все пак обаче германките успяха да изравнят в 42-рата минута чрез Александра Поп, която засече с глава центриране отдясно на Свеня Хут.

Втората част започна със силен натиск на Германия. В 57-ата минута попадение за Бундестима бе отменено заради засада. В 71-вата минута пък Южна Корея пропусна страхотно положение след изпълнение на корнер от страна на Со-Юн Джи. До края на срещата Германия опита отчаян натиск, като удари на Сидни Лохман минаха встрани от корейската врата.