Република Корея победи с 4:2 след изпълнение на дузпи Саудитска Арабия и продължава на четвъртфиналите в турнира за купата на Азия, който се провежда в Катар. В редовното време и продълженията двата отбора направиха драматично равенство 1:1.

Гу-сюнг Чо изравни с глава в деветата минута на допълнителното време, за да заличи аванса за Саудитска Арабия, осигурен от попадението на Абдула Радиф в 46-ата минута.

Корейците, водени от селекционера Юрген Клинсман, имаха превъзходство по време на 30-те минута продължение, но не успяха да решат тогава крайния изход. Вратарят на "тигрите" Хюн-ву - Чо спаси два удара от бялата точка и има основна заслуга за класирането на корейците в следващата фаза на турнира в Катар.

На четвъртфиналите в петък Република Корея ще се изправи срещу шампиона от 2015 година Австралия.

Селекционерът на "зелените соколи" Роберто Манчини се прибра в съблекалнята преди края на дузпите.

В друга среща от осминафиналите Узбекистан се наложи с 2:1 срещу Тайланд. Голове на Азизбек Тургунбоев и Абосбек Файзулаев във всяко от двете полувремена осигуриха ценния успех за Узбекистан.

Супачок Сарачат беше изравнил в 58-ата минута в полза на Тайланд.