Ювентус победи с 2:0 мексиканския Чивас Гуадалахара в първата си контрола от лятната подготовка в САЩ. Двубоят в Лас Вегас се изигра при фантастична атмосфера, а головете вкараха Марко да Граса (10) и Матия Компаньон (80).

Наставникът на Ювентус Масимилиано Алегри заложи на два различни състава във всяко от двете полувремена. Ювентус стигна до откриване на резултата в 10-ата минута. Новото попълнение Анхел ди Мария центрира от фаул, стражът на мексиканския тим отрази първоначалния удар, но при добавката Да Граса прати топката в мрежата.

В 32-ата минута Ювентус можеше да стигне до втори гол след далече изстрел на Фаджоли, който се опита да се възползва от излизане на стража на мексиканския тим, но топката “облиза” гредата.

След извършените промени през втората част ситуцията на терена не се промени и Ювентус продължи да е по-добрият отбор. Така се стигна до 80-ата минута, когато резервата Компаньон отбеляза втори гол за “бианконерите”.

В следващата си контрола Ювентус се изправя срещу Барселона на 27 юли, а на 31 юли на "бианконерите" им предстои мач срещу Реал Мадрид.

ЮВЕНТУС - ГУАДАЛАХАРА 2:0

Ювентус: Шчесни (46-Перин), Данило (46-Бремер), Гати (46-Ругани), Алекс Сандро (46-Кудриг), Ди Мария (46-Закария), Погба (46-Пелегрини), Локатели (46-Аке), Фаджоли (46-Ровела), Куадрадо (46-Барбиери), Кийн (46-Суле), Да Граса (46-Компаньон)

Гуадалахара: Ранхел Агилар (46-Хименес), Санчес (67-Мосо), Миер, Понсе (75-Оливас), Брисеньо (75-Мирелес), Сиснерос (67-Калдерон), Торес (46-Орменьо), Гарсия Роа (67-Вега), Перес Ернандес (59-Белтран), Перес Буке Перес (70-Алварадо), Салдивар (46-Иризар)