Испания победи Кипър с 3:1 като гост и си гарантира участие на UEFA EURO 2024 в Германия и теоретически. Ламин Ямал откри в петата минута, а Микел Оярсабал и Хоселу направиха 0:3. Четвърт час преди края на мача Пилеас намали

С победата "фуриите" са начело в групата си с 18 точки, но 16 има Шотландия. "Гайдарите" имат шанс да изпреварят иберийците

БГНЕС
27 снимки

Срещата започна вихрено за "фуриите". Ламин Ямал откри резултата след само няколко минути игра, завършвайки прекрасна комбинация на иберийците, започнала в самия център на терена. Бижуто на Барселона преодоля вратаря Мал и реализира на полупразна врата - 0:1.

Около 20 минути трябваха на Испания да вкара втория си гол. Оярсабал чукна технично топката покрай Мал, като попадението дълго време бе преразглеждано за засада, но ВАР констатира, че няма такава - 0:2.

Още само няколко минути трябваха на Испания да вкара трети гол. След центриране от корнер Хоселу се озова непокрит на втора греда и на празна врата завърши за 0:3.

Малко след средата на втората част кипърците върнаха едно попадение. Пилеас вкара в мрежата на Рая, останал очи в очи с вратаря. И този гол дълго бе гледан чрез ВАР заради предполагаемо нарушение срещу Гави.

FT / Кипър - Испания 1:3

0:1 Ламин Ямал 5`

0:2 Микел Оярсабал 23`

0:3 Хоселу 28`

1:3 Пилеас 74`

Кипър: Мал, Йоану, Лайфис, Гогич, Каро, Андреу, Корейра, Кастанос, Киприану, Кириаку, Питас

Треньор: Темур Кецбая

Испания: Рая, Грималдо, Пау Торес, Льо Норман, Навас, Мерино, Субименди, Гави, Оярсабал, Ямал, Хоселу