Отборът на Испания записа разгромна победа при визитата си на Грузия в квалификация от група А за UEFA EURO 2024. “Ла Фурия” не показа никаква милост и реализира цели седем гола във вратата на противника. Силите домакините стигнаха само за почетно попадение, дошло през втората част.

Алваро Мората се отличи с хеттрик, като серията му от голове започна още във 22-ата минута. Само шест по-късно Квирквелия имаше нещастието да си реализира автогол, с който до голяма степен реши крайния изход на срещата.

До почивката Дани Олмо и отново Мората направиха резултата 4:0 в полза на Испания.

След почивката гостите продължиха да се забавляват на терена, въпреки че веднага след подновяването на играта, тимът на Грузия намали чрез Чакветадзе. Алваро Мората, Неко Уилямс и дебютантът Ямал оформиха разгрома в полза на „Ла Фурия”.

Въпреки звучния успех, Испания остава на второто място в групата с две победи и една загуба до този момент. Лидерът Шотландия е безгрешен с четири успеха. Съставът на Грузия пък е предпоследен с четири точки в актива си.