Иран постигна трета поредна победа на Купата на Азия, като се наложи над тима на Обединените Арабски Емирства с 2:1 и завърши с пълен актив от точки в Група "С".

Двете попадения за иранците вкара таранът на Порто Мехди Тареми, като и двата пъти му асистира халфът на Рома Сардар Азмун.

Тимът на ОАЕ имаше добра възможност да изравни в 64-ата минута при 0:1, но Яхия Ал Гасани пропусна дузпа, спасена от вратаря на Иран Алиреза Бейранванд. Веднага след това Тареми отбеляза второто си попадение в мача, с което го лиши от интрига. Още едно попадение на иранците - на Али Голизадех, не бе зачетено заради положение на засада, а в последните минути бе отменен и гол на резервата Мохамед Мохеби

. В добавеното време на мача пропусналият дузпа за ОАЕ Ал Гасани все пак върна едно попадение за тима си.

Тимът на Иран продължи уверено към осминафиналите за Купата на Азия, отборът на АОЕ завърши на втора позиция, което също му дава право да продължи напред, третият Палестина също трябва да се нареди сред най-добрите отбори в групите.