Интер Маями загуби тежко с 0:4 в гостуването си на Ню Йорк Ред Булс в двубой от шестия кръг на американската МЛС.

На „Ред Бул Арена“ гостите бяха без суперзвездата си Лионел Меси, а наличието на Луис Суарес, Серхио Бускетс и Жорди Алба на терена се оказа недостатъчно срещу „червените бикове“.

Снимки: Gulliver/GettyImages
19 снимки

Домакините поведоха в резултата още в 3-ата минута, когато Данте Ванзейър изведе Люис Морган на границата на наказателното поле и той прати топката в мрежата на гостите от Флорида.

Шест минути след началото на втората част Морган вкара втория си гол, като завършващото подаване отново бе дело на Ванзейър, като домакините се възползваха от грешка при изнасянето на топката на Интер Маями.

В 65-ата минута Ванзейър оформи своя хеттрик от асистенции, като този път подаде към Викелман Кармона, чийто изстрел се оказа невъзможен за спасяване за Карлос Хоаким дос Сантос

Четири минути по-късно Люис Морган оформи хеттрика си, разписвайки се при контраатака, при която асистенцията отново бе дело на Данте Ванзейър.