Япония победи Норвегия с 3:1 във втори 1/8-финал от Световното първенство за жени, игран в Уелингтън. Така азиатките продължиха с перфектното си представяне от груповата фаза, в която дори не допусна попадение във вратата си. На 1/4-финалите Япония ще срещне победителя от двойката Швеция - САЩ.

Мачът започна силно за японките, които поведоха още в 15-ата минута, когато след грешка на Ингрид Сирстад Енген тя си отбеляза автогол. Само пет минути по-късно обаче Норвегия изравни чрез Гуро Райтен, която засече с глава центриране на Вилде Бьое Риса.

През втората част японките натиснаха и още в 50-ата минута отново поведоха. Риса Шимизу се възползва от лошо отиграване на Вилде Бьое Риса и довкара отбитата топка за 2:1. Крайното 3:1 оформи Хината Миязава в 81-ата, за която това бе пети гол на шампионата.