Отборът на ПСВ записа поредната си победа в холандската Ередивизи и по този начин намали преднината на лидерите Фейенорд и Аякс на върха в класирането. „Филипсите“ не срещнаха проблеми срещу тима на Хераклес, побеждавайки като гост с 2:1.

Това бе 23-ят пореден мач като гост за ПСВ, в който те не допускат поражение. Така те изравниха собствения си рекорд от сезон 2004/2005 година, когато записват същата продължителна серия.

Мачът не започна много добре за гостите, след като още в 11-ата минута тимът на Хераклес получи правото да изпълни дузпа. Зад топката застана Самуел Арментерос, който обаче не успя да преодолее вратаря и да открие резултата.

Малко след подновяването на играта през втората част Барт Рамстелар откри за ПСВ след контраатака. Рамстелар стреля от чиста позиция след пас отляво за 1:0.

Четвърт час преди края на срещата Арментерос се реваншира за пропуснатата дузпа и изравни за Хераклес, но последната дума в двубоя имаше Дави Прьопер, който осигури победата за ПСВ.