Хамес Родригес се превърна в герой, след като се притече на помощ на своя съперник от Ал Уакра - Усман Кулибали. Малиецът получи сърдечен удар по време на мач от Лигата на Катар, а колумбиецът му оказа незаменима първа помощ.

Ситуацията, при която колумбийският халф спасява живота на своя съперник се случва през първото полувреме, а пред beIN Sports лекарите заявиха, че решението на Родригес да коригира положението на главата на Кулибали, е позволило на национала от Мали да диша. 32-годишният бранител е откаран в болница и според информациите е в стабилно състояние.

Иначе Ал Раян поведе с 1:0 благодарение на гола на Шоджа Халилзаде в 19-та минута, който получи асистенция именно от Родригес. Впоследствие героят на мача - Хамес отбеляза още два гола през второто полувреме, за победата на своя тим с 3:0.