Халфът на Бешикташ - Милот Рашица, вкара два гола за победата на Косово с 3:0 в гостуването на Андора в квалификациите за Евро 2024. Другото попадение отбеляза Алтин Зечири.

Косово доминираше от самото начало на двубоя. Гостите пропуснаха няколко чисти положения, но успяха да поведат в 26-ата минута. Рашица се възползва от асистенция на Флоран Муслия и прати топката в мрежата. Косоварите продължиха да притискат скромния си съперник и удвоиха аванса си в средата на второто полувреме. Точен отново беше Рашица, този път с добавка отблизо. В 83-ата минута звездата на Косово се отличи и с голов пас към Зечири, който оформи крайния резултат.

За Косово това е първи успех в група "I", като той дойде чак в 7-ия мач на тима. В класирането отборът е 4-ти със 7 точки, а Андора е на дъното с едва 2 точки. Последните два мача на косоварите от квалификациите са гостуване на Швейцария и домакинство на Беларус.