Топ мачът от четвъртия кръг на шампионския плейоф в белгийското първенство между Стандард Лиеж и Андерлехт бе прекратен в 32-та минута при резултат 2:0 заради невъздържаното поведение на гостуващата агитка.

Феновете на Андерлехт хвърляха пиротехника по терена, което наложи спирането на срещата на два пъти, като при втория път вече бе взето решение, че няма нужните условия срещата да се доиграе и тя бе окончателно прекратена в 32-та минута.

Ръководството на Андерлехт веднага осъди поведението на своите ултраси и го определи като непоносимо.

Мачът бе прекъснат за първи път при резултат 0:0 в 7-та минута. Съдията прибира футболистите в съблекалните, но само няколко минути по-късно ги върна на терена и играта бе възобновена.

Разван Марин изведе Стандард Лиеж напред в резултата в 22-та минута.

Андерлехт остана с човек по-малко в 30-та минута, след като Кара Мбоджи бе изгонен за втори жълт картон, а съдията също така отсъди дузпа за домакините, която бе реализирана от Пол-Жозе Мпоку.

Последва бурна реакция от страна на феновете на Андерлехт, които „запалиха“ терена от пиротехника.

Съдията се консултира със своите помощници и с делегата на срещата, след което бе взето решение, че двубоят няма да бъде възобновен. Новата дата ще бъде определена от федерацията.

Андерлехт ще понесе много сериозна финансова санкция за поведението на своите привърженици.

До този момент Андерлехт загуби всички три срещи в шампионския плейоф.