Българският национал Мартин Минчев започна като титуляр за Чайкур Ризеспор срещу шампиона Галатасарай в мач от 10-ия кръг на турското първенство, завършил 1:0 за гранда от Истанбул.

Домакините от Ризеспор стояха доста добре срещу именития опонент, като дори създадоха няколко добри положения през Фернандо Муслера, като Минчев също имаше ситуация, но стреля неточно в 48-ата минута от двубоя.

Българският нападател бе сменен в 67-ата минута от Бенхур Кесер и само две минути по-късно Галатасарай вкара гол, при който Мауро Икарди асистира на Серджио Оливейра.

До края на двубоя повече голове не паднаха и така Чим Бом събра 28 точки, с които се изкачи на върха във временното класиране, докато Мартин Минчев и компания заемат 9-ата позиция с 14 точки в актива си.