Отборът на Франция разпиля с 4:0 Мароко и се класира за четвъртфиналите на Световното първенство по футбол за жени в Австралия и Нова Зеландия. "Петлите" ще се срещнат в следващата фаза с домакина Австралия.

"Петлите" вкараха повече от три гола за пети път в последните си 12 мача, с което доказаха офанзивната си мощ. Мачът бе решен още през първото полувреме, когато в рамките на 9 минути Кадидиату Диани, Кенза Дали и Еужени Льо Сомер, направиха резултата 3:0.

След почивката Льо Сомер вкара втория си гол в срещата, а Диани и Дали се отчетоха и с по една асистенция за успеха. За Мароко най-чистото положение се откри пред Ибтисам Жраиди, но ударът и бе спасен от вратарката Полин Пейро-Манин.

Тимът на Франция е един от фаворитите в турнира, като има само една загуба в последните си 13 мача.