Бразилският гранд Флуминензе спечели Рекопа Судамерикана, след като победи с 2:0 ЛДУ Кито на "Маракана". Флу загуби първата среща с 0:1, но с общ резултат 2:1 грабна първи трофей през година. Във финала играха победителите от Копа Либертадорес и Копа Судамерикана.

Gulliver/GettyImages
25 снимки

В герой за домакините се превърна Джон Ариас, който вкара и двата гола в мача. За гостите в добавеното време се появи бившият нападател на ЦСКА Майкъл Естрада.

Флуминензе беше пълен господар на терена, но успя да открие резултата чак в 76-ата минута. Тогава Самуел Шавиер центрира в наказателното поле, където Ариас с глава не остави шансове на вратаря Александър Домингес, изравнявайки общия резултат от двата мача.

Три минути след това Джон Кенеди получи червен картон за грубо влизане в краката на съперник. Домакините продължиха да натискат, като в 87-ата минута Джеферсон Арболеда фаулира съперник в наказателното поле и бразилският тим получи дузпа. Зад топката застана Ариас, който не сбърка за 2:0.

До края на двубоя червен картон получи и излезлият от игра Диого Барбоса.