Съперникът на ЦСКА 1948 в Лига на конференциите – ФКСБ, постигна втора поредна победа в шампионата на Румъния.

ФКСБ надделя срещу Динамо Букурещ в дербито на Румъния с 2:1 и по този начин загря за мача с българския тим, който ще бъде в сряда (26 юли), от 20:30 часа.

На стадион „Триумфалната арка“ ФКСБ поведе след половин час игра с гол на Флоринел Коман. Пет минути след гола на Коман Дариуш Олару покачи на 2:0

През втората част гостите се върнаха в мача с попадение на Гонсало Грегорио в 83-ата минута, но нямаха време за нещо повече и така загубиха дербито с ФКСБ.

По този начин тимът на Илиас Хараламбус имадве победи от два мача в румънското първенство, където още само два отбора са с такъв точков актив - ЧФР Клуж и Фарул.