Дузпа донесе трудна победа за ПАОК с 1:0 срещу гостуващия Платаниас в мач от 15-ия кръг на гръцкото първенство. Бербатов не започна титуляр и се появи в игра в 70-ата минута.

Мачът беше много скучен повече от час, като на терена преобладаваха единоборствата, а лекарските екипи често влизаха на терена.

Две принудителни смени бяха направени в състава на домакините от Солун, а Бербатов все още седеше на пейката.

В 68-ата минута обаче бе отсъдена дузпа в полза на ПАОК и капитанът Атанасиадис реализира уверено за 1:0.

Веднага след гола в игра се появи и българският централен нападател. С негова помощ, а и благодарение на вече благоприятния резултат, солунци контролиха мача до края и удържаха минималния си успех с 1:0.

ПАОК е трети в класирането с 26, а Платаниас е на осмо място с 18 точки.