Португалия постигнаха деветата си победа в квалификациите за Евро 2024 в деветия си мач, надвивайки непретенциозния тим на Лихтенщайн с 2:0. С максимален актив от 27 точки селекцията на Роберто Мартинес е първа в класирането, като отдавна завоюва участието си на шампионата в Германия.

Головете за португалците в днешния мач вкараха Кристиано Роналдо и Жоао Кансело.

Въпреки че влязоха като абсолютен фаворит в срещата, гостите не успяха да стигнат до гол преди почивката.

Най-чистото положение за Португалия през първата част дойде половин час след първия съдийски сигнал. Гонсало Рамош беше намерен с центриране в наказателното поле. Неговият удар с глава обаче премина покрай целта.

В 46-ата минута Кристиано Роналдо уцели левия страничен стълб, но секунди по-късно звездата на Ал Насър вече беше безпощаден. Той овладя на границата на наказателното поле подаване на Диого Жота и се разписа за 1:0.

Десетина минути по-късно Португалия до голяма сметка сложи точката на спора с второ попадение. Негов автор беше Жоао Кансело.

До края нови два гола на Португалия не бяха зачетени. В 71-вата минута Жоао Феликс отбеляза, но имаше засада.

В 82-рата минута Рамош порази целта, но и неговата радост беше секната след намеса на ВАР.