Дания победи с 4:2 Чехия в мач от група „С“ на Европейското първенство за малдежи до 21 години, което се провежда в Полша. По този начин чехите се простиха с надеждите да се класират за полуфиналите на надпреварата. В другия мач от групата Италия спечели с минималното 1:0 срещу Германия и по този начин двата отбора продължават напред в турнира.

На полуфиналите Италия ще се изправи срещу Испания, а съперник на Германия ще бъде Англия.

Дания поведе с 1:0 в 23-та минута, когато Кенет Зохоре асистира за попадението на Лукас Андерсен.

Чехия бързо успя да изравни резултата след попадението на Патрик Шик в 27-та минута.

Дания отново излезе напред в резултата с гол на Зохоре в 35-та минута.

Чехите доминираха до края на първото полувреме, но Патрик Шик направи сериозни пропуски и бе надигран от вратаря на датчаните Йепе Хьойбиерг, който се отличи с много решаващи спасявания.

Чехия отново успя да изравни резултата след гол на Томаш Хори в 54-та минута.

Чехите отново имаха надмощие, но не успяха да реализират създадените положения пред Хьойбиерг.

Кенет Зохоре успя да отбележи своя втори гол в срещата в 73-та минута, когато направи резултата 3:2.

Ингвартсен в добавеното време на срещата оформи крайния резултат – 4:2 за Дания. По този начин и двата отбора отпаднаха от надпреварата с по 3 точки.