Черна гора се наложи над Ливан с 3:2 в контрола, играна в Подгорица. Домакините са в една група с България в квалификациите за Евро 2024.

Дебютантът за Черна гора Едвин Куч вкара два гола в рамките на три минути през първото полувреме. Най-напред той получи топката от Стеван Йоветич и с мощен шут от границата на наказателноот поле не остави шансове на вратаря Али Сабех. Малко след това Куч се разписа отново след асистенция на Дритон Камай.

Ливан върна едно попадение в 66-ата чрез Карим Дарвише, при който имаше засада в хода на атаката, но в контролите системата ВАР не се изпалзва.

Домакините стигнаха до трети гол чрез Милутин Осмайич две минути по-късно, а крайния резултат оформи Али Тнеич в 80-ата минута след груба грешка на вратаря Даниел Петкович, който не успя да улови топката.